Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > SKOTSKO s výletem na ostrov Skye
Skotsko

SKOTSKO s výletem na ostrov Skye

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Glasgow - Stirling - Loch Ness - Rosslynská kaple - Jedburgh - Dryburgh Abbey - Ben Nevis - ostrov Skye - Dunvegan - Blair Castle - Scone Palace - Edinburgh

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-12.7.2023 - 19.7.202326 490 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
8 000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Edinburgh - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 7x ubytování v hotelu - (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 110 GBP

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 6.30 hod. odlet z Prahy přes Amsterdam do Edinburghu. Přílet do Skotska v cca 10.30 hod. Vyhlídka na mosty přes záliv FIRTH OF FORTH. Zastávka u velkolepých pozůstatků PALÁCE LINLITHGOW, rodiště skotské královny Marie Stuartovny. Návštěva impozantního technického díla FALKIRK WHEEL - lodního výtahu překonávajícího 24 m vysoký rozdíl mezi hladinami kanálů Clyde a Union. Fotopauza u KELPIES - dvou 30 m vysokých soch koňských hlav. U ubytování.

2.den

Návštěva tajemné ROSSLYNSKÉ KAPLE, která se díky románu "Šifra mistra Leonarda" stala poutním místem hledačů záhad spojených se svatým grálem. Prohlídka města JEDBURGH s monumentálním opatstvím. Návštěva působivého DRYBURGH ABBEY, místa posledního odpočinku Waltera Scotta, a také nedalekého MELROSE ABBEY, kde je pohřbeno srdce legendárního skotského krále a národního hrdiny Roberta Bruce. Návrat na ubytování.

3.den

Prohlídka metropole Skotska - EDINBURGHU, města s nenapodobitelnou atmosférou, které svou polohou patří mezi nejkrásnější na světě. Návštěva mohutného hradu s expozicí skotských korunovačních klenotů. Procházka po tzv. Royale Mile lemované mnoha historicky cennými stavbami (katedrála St. Giles, dům Johna Knoxe, parlament, palác Holyrood...). Návrat na ubytování.

4.den

Výjezd lanovkou za neopakovatelnými pohledy k nejvyšší britské hoře BEN NEVIS (1 343 m). Zastávka ve FORT AUGUSTUS s unikátní soustavou zdymadel na Kaledonském kanálu spojujícím Severní moře s Atlantským oceánem. Návštěva romantické zříceniny hradu URQUHART CASTLE na břehu bájného jezera LOCH NESS. Ubytování.

5.den

Celodenní výlet na tajuplný ostrov SKYE: zastávka u ostrovního hradu EILEAN DONAN CASTLE, který patří mezi nejfotografovanější skotské atrakce; prohlídka hradu DUNVEGAN a jeho nádherných zahrad; v případě příznivého počasí plavba loďkou k jediné kolonii volně žijících tuleňů v Evropě; návštěva malebného přístavního městečka PORTREE. Návrat na ubytování.

6.den

Exkurze do palírny tradiční skotské whisky spojená s ochutnávkou. Prohlídka hradu vévody z Atholu - BLAIR CASTLE s krásnými zahradami a bohatou expozicí. Návštěva místa korunovace skotských králů - SCONE PALACE, sídla rodu Mansfieldů s okouzlujícími zahradami a vzácnými sbírkami umění. Ubytování v centru Glasgow.

7.den

Zastávka na památném bojišti BANNOCKBURN. Návštěva města Stewartovců, starobylého STIRLINGU. Prohlídka GLASGOW, třetího nejnavštěvovanějšího a největšího města Velké Británie proslaveného především kulturou, architekturou a designem (gotická katedrála sv. Munga, možnost návštěvy fotbalového stadionu Rangers, muzeí či galerií…). Návrat na ubytování.

8.den

Návštěva galerie KELVINGROVE - nejnavštěvovanějšího muzea na ostrovech mimo Londýn. Naleznete zde mimo jiné sbírky brnění, obrazy francouzských impresionistů či obraz Salvadora Dalího Ukřižování Ježíše Krista. Zastávka u stadionu fotbalového klubu Celtic. Transfer na letiště. V cca 17.30 hod. odlet z Edinburghu přes Amsterdam do ČR. Přílet do Prahy v cca 22.30 hod.

 

Skotsko 2 Skotsko 3 Skotsko 4 Skotsko 5

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour