Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > SKOTSKO s výletem na ostrov Skye 2
SKOTSKO s výletem na ostrov Skye

SKOTSKO s výletem na ostrov Skye 2

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Glasgow - Stirling - Loch Ness - Rosslynská kaple - Jedburgh - Dryburgh Abbey - Ben Nevis - ostrov Skye - Dunvegan - Blair Castle - Scone Palace - Edinburgh

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-18.8.2023 - 25.8.202326 990 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
8 000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Edinburgh - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • stravování
  • spropitné pro řidiče busu
  • doporučená částka na vstupné: cca 110 GBP

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 9.30 hod. odlet z Prahy přímou linkou do Edinburghu. Vyhlídka na mosty přes záliv FIRTH OF FORTH. Zastávka u velkolepých pozůstatků PALÁCE LINLITHGOW, rodiště skotské královny Marie Stuartovny. Návštěva impozantního technického díla FALKIRK WHEEL - lodního výtahu překonávajícího 24 m vysoký rozdíl mezi hladinami kanálů Clyde a Union. Fotopauza u KELPIES - dvou 30 m vysokých soch koňských hlav. Ubytování u Glasgow.

2.den

Zastávka na památném bojišti BANNOCKBURN. Návštěva města Stewartovců, starobylého STIRLINGU. Prohlídka GLASGOW, třetího nejnavštěvovanějšího a největšího města Velké Británie proslaveného především kulturou, architekturou a designem (gotická katedrála sv. Munga; možnost návštěvy fotbalového stadionu Rangers, muzeí či galerií včetně Kelvingrove - nejnavštěvovanějšího muzea na ostrovech mimo Londýn - naleznete zde mimo jiné sbírky brnění, obrazy francouzských impresionistů či obraz Salvadora Dalího Ukřižování Ježíše Krista…). Návrat na ubytování.

3.den

Výjezd lanovkou za neopakovatelnými pohledy k nejvyšší britské hoře BEN NEVIS (1 343 m). Zastávka ve FORT AUGUSTUS s unikátní soustavou zdymadel na Kaledonském kanálu spojujícím Severní moře s Atlantským oceánem. Návštěva romantické zříceniny hradu URQUHART CASTLE na břehu bájného jezera LOCH NESS. Ubytování poblíž Inverness.

4.den

Celodenní výlet na tajuplný ostrov SKYE: zastávka u ostrovního hradu EILEAN DONAN CASTLE, který patří mezi nejfotografovanější skotské atrakce; prohlídka hradu DUNVEGAN a jeho nádherných zahrad; v případě příznivého počasí plavba loďkou k jediné kolonii volně žijících tuleňů v Evropě; návštěva malebného přístavního městečka PORTREE. Návrat na ubytování.

5.den

Exkurze do palírny tradiční skotské whisky spojená s ochutnávkou. Prohlídka hradu vévody z Atholu - BLAIR CASTLE s krásnými zahradami a bohatou expozicí. Návštěva místa korunovace skotských králů - SCONE PALACE, sídla rodu Mansfieldů s okouzlujícími zahradami a vzácnými sbírkami umění. Ubytování ve Falkirku.

6.den

Návštěva tajemné ROSSLYNSKÉ KAPLE, která se díky románu "Šifra mistra Leonarda" stala poutním místem hledačů záhad spojených se svatým grálem. Prohlídka města JEDBURGH s monumentálním opatstvím. Návštěva působivého DRYBURGH ABBEY, místa posledního odpočinku Waltera Scotta, a také nedalekého MELROSE ABBEY, kde je pohřbeno srdce legendárního skotského krále a národního hrdiny Roberta Bruce. Návrat na ubytování.

7.den

Prohlídka metropole Skotska - EDINBURGHU, města s nenapodobitelnou atmosférou, které svou polohou patří mezi nejkrásnější na světě. Návštěva mohutného hradu s expozicí skotských korunovačních klenotů. Procházka po tzv. Royale Mile lemované mnoha historicky cennými stavbami (katedrála St. Giles, dům Johna Knoxe, parlament, palác Holyrood...). Návrat na ubytování.

8.den

Transfer na letiště v Edinburghu. V cca 9.00 hod. přílet přímou linkou do Prahy.

 

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour