Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > USA - New York - Washington - Niagara 2
USA - New York - Washington - Niagara - Toronto

USA - New York - Washington - Niagara 2

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: New York - Washington - Niagarské vodopády - Toronto

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-1.5.2023 - 11.5.202351 990 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
17 000 
 • sleva pro 3. osobu na pokoji:   
-4 330 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • mezinárodní letenku Praha - New York/Washington - Praha a vnitrostátní letenku New York - Buffalo a Buffalo - Washington včetně odbaveného zavazadla
 • letištní transfery a výlety dle programu
 • 9x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením; 5 nocí v hotelu**** v New Yorku; 2 noci v hotelu*** u Niagarských vodopádů, 2 noci v hotelu**+ ve Washingtonu)
 • 2x kontinentální snídani (hotely v New Yorku a Washingtonu snídaně nenabízí - jsou však dostupné v okolí za cenu cca 8-10 USD/os.)
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • registraci ESTA - 750 Kč (vyřizuje CK)
 • lodní výlet k Soše Svobody (cena v předprodeji: 800 Kč/dosp. os., resp. 650 Kč osoba nad 62 let)
 • jízdné na MHD (metrem, lodí) během prohlídek a vstupné dle programu (celkem cca 280 USD)

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 15.30 hod. odlet z Prahy přes Paříž do New Yorku (čekání na přestupu cca 2 hod.). Transfer do hotelu v čtvrti Queens - Long Island (nedaleko stanice metra, cca 15 min. jízdy od centra Manhattanu).

2.den

První část prohlídky NEW YORKU, nejlidnatějšího města USA, ležícího u ústí řeky Hudson do Atlantského oceánu. Procházka Manhattanem - srdcem města, o kterém si říká, že nikdy nespí: Battery park situovaný na nábřeží samotného cípu Manhattanu; novogotický anglikánský kostel Trinity Church; finanční čtvrť s ulicí Wall Street, kde se nachází budova americké burzy; 9/11 Memorial; radnice; majestátný Brooklynský most - první visutý most na ocelových lanech; stylová Čínská čtvrť s chrámy, pagodami a neony nasvícenými obchody či restauracemi; Little Italy - nezaměnitelná italská čtvrť osídlená imigranty především z oblasti Sicílie a Neapole... Návrat na ubytování.

3.den

Návštěva ELLIS ISLAND - místa, kterým dříve museli projít všichni migranti hledající za oceánem nový život, štěstí a svobodu. Dnes se zde nachází dojemné muzeum imigrace instalované v neorenesanční budově z roku 1900. Přejezd lodí na Liberty Island se známou, 46 m vysokou, SOCHOU SVOBODY, která se stala neodmyslitelným symbolem celé země a připomíná přátelství a pomoc, kterou Francie poskytla americkým osadníkům v jejich boji za nezávislost na Velké Británii… Odpoledne pokračování v prohlídce města: prestižní Pátá avenue s luxusními obchody (nejdražší obchodní zóna na světě); náměstí Time Square přezdívané "křižovatka světa" s množstvím světelných reklam na velkoplošných obrazovkách… Fakultativně zhlédnutí večerního představení Metropolitní opery nebo některého muzikálu na Broadway (informace o představení v CK).

4.den

Pokračování v prohlídce "Velkého jablka", oblasti středního MANHATTANU: multifunkční hala Madison Square Garden; výjezd na panoramatickou plošinu Empire State Building vystavěnou ve stylu art deco (40 let byla tato stavba nejvyšší budovou světa); Chrysler Building; Rockefellerovo centrum - největší privátně vlastněný komplex budov svého druhu na světě s nádhernou vyhlídkovou terasou; římskokatolická katedrála sv. Patrika… Fakultativně zhlédnutí večerního představení Metropolitní opery nebo některého muzikálu na Broadway. Návrat na ubytování.

5.den

Dokončení prohlídky NEW YORKU: Central park - 340 ha zelená oáza uprostřed velkoměsta; světoznámá koncertní síň Carnegie Hall; Metropolitní opera; fakultativně návštěva Metropolitního muzea umění či Guggenheimova muzea - jedna z nejznámějších galerií moderního umění… Návrat na ubytování.

6.den

Dopoledne přelet do Buffala. Zastávka na vyhlídkových plošinách na americké straně NIAGARSKÝCH VODOPÁDŮ (Prospect Point, Goat Island…). Transfer do hotelu na kanadské straně situovaného jen 15 min. chůze od nejznámější části vodopádů známe pod názvem Podkova, kde se každou sekundu z 52 m vysokého srázů řítí téměř 3 000 m3 vody. Večer účast na úžasné světlené show promítané na valící se vodní masu. Nocleh.

7.den

Přesun do TORONTA - prohlídka moderního města na břehu jezera Ontario včetně repliky gotického zámečku Casa Loma. Možnost vyhlídky z věže CN Tower - donedávna nejvyšší stavby světa. Procházka centrem, Návrat na ubytování.

8.den

Přelet z Buffala přes New York do Washingtonu. Ubytování v hotelu v centru města.

9.den

Celodenní prohlídka WASHINGTONU: Bílý dům - tradiční reprezentativní sídlo amerických prezidentů z roku 1792; Kapitol - místo schůzí zákonodárného sboru USA, sestávajícího ze Sněmovny reprezentantů a Senátu; monument George Washingtona - bílý obelisk vystavěný na počet prvního amerického prezidenta… individuální volno k návštěvě muzeí nebo obrazáren na třídě Mall. Návrat na ubytování.

10.den

Dokončení návštěvy WASHINGTONU: monumentální pětiúhelníková budova Pentagonu - sídlo Ministerstva obrany s téměř 30 000 zaměstnanci; Arlingtonský národní hřbitov - tradiční místo posledního odpočinku amerických vojáků a válečných veteránů; památník Abrahama Lincolna. Transfer na letiště a večer odlet zpět do Evropy.

11.den

Přílet přes Amsterdam do Prahy v cca 13.30 hod. (čekání na přestupu cca 5 hod.).

 

NY2 NY3 NY4 NY5

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour