Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > USA - New York - Washington - Niagara
USA - New York - Washington - Niagara - Toronto

USA - New York - Washington - Niagara

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: New York - Washington - Niagarské vodopády - Toronto

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-3.5.2024 - 13.5.202459 990 Kč
LM 57 990 Kč
Vyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
17 490 
 • sleva pro 3. osobu na pokoji:   
-4 000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • mezinárodní letenku Praha - Washington/New York - Praha a vnitrostátní letenku Washington - New York - Buffalo a Buffalo - New York včetně odbaveného zavazadla
 • letištní transfery a výlety dle programu
 • 9x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením)
 • 7x kontinentální snídani (ve Washingtonu se snídaně nepodávají, snídaně pořídíte poblíž hotelu)
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • poplatek za registraci ESTA (vízum) – 750 Kč (vyřizuje CK) - turisté, kteří po 21.1.2021 navštívili Kubu potřebují vízum (ESTA bohužel nestačí)
 • lodní výlet k Soše Svobody (cena v předprodeji: 800 Kč/dosp. os., resp. 700 Kč osoba nad 62 let)
 • jízdné na MHD (metrem, lodí) během prohlídek a vstupné dle programu

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 6.30 hod. odlet z Prahy přes Amsterdam do Washingtonu. Transfer do hotelu.

2.den

Celodenní prohlídka WASHINGTONU: Bílý dům - tradiční reprezentativní sídlo amerických prezidentů z roku 1792; Kapitol - místo schůzí zákonodárného sboru USA, sestávajícího ze Sněmovny reprezentantů a Senátu; monument George Washingtona - bílý obelisk vystavěný na počet prvního amerického prezidenta… individuální volno k návštěvě muzeí nebo obrazáren na třídě Mall. Návrat na ubytování.

3.den

Dokončení návštěvy WASHINGTONU: monumentální pětiúhelníková budova Pentagonu - sídlo Ministerstva obrany s téměř 30 000 zaměstnanci; Arlingtonský národní hřbitov - tradiční místo posledního odpočinku amerických vojáků a válečných veteránů. Transfer na nedaleké vnitrostátní letiště a odtud cca v 19.00 hod. přelet do Buffalla s přestupem na vnitrostátním letišti v New Yorku. Přílet do Buffala cca ve 23:00 hod., přejezd na ubytování do hotelu v Niagara Falls na kanadské straně vodopádů, pouhé 4 min pěšky od Niagarských vodopádů, nocleh.

4.den

Přesun do TORONTA - prohlídka moderního města na břehu jezera Ontario včetně repliky gotického zámečku Casa Loma. Možnost vyhlídky z věže CN Tower - donedávna nejvyšší stavby světa. Procházka centrem. V podvečer příjezd zpět do Niagara Falls. Prohlídka kanadské strany, po setmění pěší návštěva nasvícených vodopádů - úžasná světelná show reflektorů, promítaná přímo na valící se vodu. Nocleh.

5.den

Ráno pěší prohlídka Niagarských vodopádů s vyhlídkami na 55 metrů vysokou masu padající vody. Po poledni odjezd od hotelu, zastávka na americké straně Niagarských vodopádů. Na vyhlídkových plošinách můžete sledovat vodopád zblízka - Prospect Point a Goat Island (Kozí ostrov), kde se nachází Jeskyně větrů - Cave of the Winds. Odtud odpoledne odjezd na letiště v Buffalu, odlet cca ve 20.20 hod. do New Yorku (přílet cca v 22.04 hod.), transfer na ubytování v hotelu ve čtvrti Brooklyn, nocleh.

6.den

První část prohlídky NEW YORKU, nejlidnatějšího města USA, ležícího u ústí řeky Hudson do Atlantského oceánu. Procházka Manhattanem - srdcem města, o kterém si říká, že nikdy nespí: Battery park situovaný na nábřeží samotného cípu Manhattanu; novogotický anglikánský kostel Trinity Church; finanční čtvrť s ulicí Wall Street, kde se nachází budova americké burzy; 9/11 Memorial; radnice; majestátný Brooklynský most - první visutý most na ocelových lanech; stylová Čínská čtvrť s chrámy, pagodami a neony nasvícenými obchody či restauracemi; Little Italy - nezaměnitelná italská čtvrť osídlená imigranty především z oblasti Sicílie a Neapole... Návrat na ubytování.

7.den

Návštěva ELLIS ISLAND - místa, kterým dříve museli projít všichni migranti hledající za oceánem nový život, štěstí a svobodu. Dnes se zde nachází dojemné muzeum imigrace instalované v neorenesanční budově z roku 1900. Přejezd lodí na Liberty Island se známou, 46 m vysokou, SOCHOU SVOBODY, která se stala neodmyslitelným symbolem celé země a připomíná přátelství a pomoc, kterou Francie poskytla americkým osadníkům v jejich boji za nezávislost na Velké Británii… Odpoledne pokračování v prohlídce města: prestižní Pátá avenue s luxusními obchody (nejdražší obchodní zóna na světě); náměstí Time Square přezdívané "křižovatka světa" s množstvím světelných reklam na velkoplošných obrazovkách… Fakultativně zhlédnutí večerního představení Metropolitní opery nebo některého muzikálu na Broadway (informace o představení v CK).

8.den

Pokračování v prohlídce "Velkého jablka", oblasti středního MANHATTANU: výjezd na panoramatickou plošinu Empire State Building vystavěnou ve stylu art deco (40 let byla tato stavba nejvyšší budovou světa); Chrysler Building; Rockefellerovo centrum - největší privátně vlastněný komplex budov svého druhu na světě s nádhernou vyhlídkovou terasou; římskokatolická katedrála sv. Patrika… Fakultativně zhlédnutí večerního představení Metropolitní opery nebo některého muzikálu na Broadway. Návrat na ubytování.

9.den

Dokončení prohlídky NEW YORKU: Central park - 340 ha zelená oáza uprostřed velkoměsta; Metropolitní opera; fakultativně návštěva Metropolitního muzea umění či Guggenheimova muzea - jedna z nejznámějších galerií moderního umění… Návrat na ubytování.

10.den

Dopoledne volno v centru Manhattanu. Odpoledne transfer na letiště a cca v 17:30 odlet zpět do Evropy.

11.den

Přílet přes Amsterdam do Prahy cca v 10:30.

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour