Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Uzbekistán 1

UZBEKISTÁN

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Taškent - Chiva - Buchara - Samarkand. PRŮVODCE: Petr Pošepný
Náš tip

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-9.4.2024 - 17.4.202454 900 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
7 900 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Taškent - Praha a Taškent - Urgenč včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaným autokarem a rychlovlakem
  • 7x ubytování v hotelu 4* (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x polopenzi
  • českého a místního průvodce
  • vstupné dle programu
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • spropitné - cca 25 USD

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 20 hod. odlet z Prahy přes Varšavu do Uzbekistánu (čekání na přestupu cca 2 hod.).

2.den

V cca 8 hod. ráno přílet do TAŠKENTU. Transfer do hotelu - ubytování. Prohlídka nejzajímavějších pamětihodností uzbecké metropole: Muslimské centrum Khast Imom s Páteční mešitou Hazroti Imom a velkolepou Barak Khánovou medresou; mauzoleum Kafal Šašího; náměstí Nezávislosti s budovou vlády, senátu a mnoha fontánami; památník obětem zemětřesení z r. 1966; pěší zóna s pouličními umělci a obchody nabízejícími suvenýry… Návrat na ubytování.

3.den

Ranní cca 1,5 hod. přelet vnitrostátní linkou do Urgenče. Prohlídka CHIVY (UNESCO) - památkového klenotu Střední Asie: vnitřní město Ičan-Kala, medresa chána Muhammeda Amina s minaretem Kalta Minor, mauzoleum Pahlavána Mahmúda a mešita Juma s ojedinělou možností vystoupat na minaret, palác Tosh-Khowli (Harém).... Vyhlídka na staré město z pevnosti Kunya Ark z 12. stol., která sloužila jako chánův palác. Ubytování.

4.den

Celodenní přejezd pouští KYZYL-KUM ve stopách dávných karavan putujících Hedvábnou stezkou. Cestou zastávky s panoramatickými výhledy na poušť, která tvoří téměř 60% rozlohy Uzbekistánu a krajinu podél řeky Amu Darya. Ubytování v Buchaře.

5.den

Prohlídka BUCHARY (UNESCO): pevnost Ark - sídlo bucharských emírů, symbol vznešenosti a moci; nejkrásnější mešita města - Bolo Hau; zdobná mauzolea Ismaila Samaního a Česme Ajúba... Několik kilometrů severně od centra návštěva paláce Sitorai Makhi Khosa, známého spíše jako Letní palác emíra. Tento "palác měsíce a hvězd", byl vybudován v roce 1911 pro posledního bucharského emíra Saida Alimchána. Na závěr dne prohlídka mauzolea sv. Bakhouddina, důležitého místa pro muslimy, kteří se zde modlí za uzdravení a splnění svých přání. Návrat na ubytování.

6.den

Dokončení prohlídky BUCHARY - fascinujícího města, které kdysi bývalo významným obchodním centrem na tzv. Hedvábné stezce (unikátní vodojem Lyabi Hauz obklopený 400 let starými morušemi, okouzlující medresa Čor Minor, nejvyšší minaret Kalján, tradiční uzbecký bazar s orientálním zbožím...). Přesun autokarem do Samarkandu. Ubytování.

7.den

První část návštěvy bájného SAMARKANDU, přezdívaného "město modrých paláců". Během prohlídky uvidíte náměstí Registran a mauzoleum Gur Emir s hrobkou velkého Tamerlána. Chybět nebude návštěva grandiózní mešity Bibi Khanum s charakteristickými modrými kopulemi, architektonického komplexu "Šachi Zinda", Ulughbekovy observatoře... Možnost nákupů v orientální tržnici "Siyob bazar" překypující nejrůznějšími druhy komodit. Návrat na ubytování.

8.den

Pokračování v prohlídce SAMARKANDU: návštěva muzea Afrosiyab ilustrujícího dějiny města od dob Alexandra Velikého až po nedávnou minulost a mauzolea proroka Daniela situovaného na veleposvátném místě a to nejen pro muslimy, ale i křesťany a židy. Exkurze do výrobny ručně tkaných hedvábných koberců a dílny, kde se papír stále vyrábí prastarým způsobem z moruše. Odpoledne cca dvouhodinová jízda rychlovlakem Afrosiyob do Taškentu (350 km). Ubytování.

9.den

Ráno transfer na letiště. Odlet v cca 9.30 hod. Přílet do Prahy přes Varšavu v cca 17.30 hod. (čekání na přestupu cca 3 hod.)

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour