Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > VIETNAM včetně Sapy a závěreč. pobytu u moře - 2025!
Vietnam

VIETNAM včetně Sapy a závěreč. pobytu u moře - 2025!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD se závěrečným pobytem u moře: Hanoj - Sapa - Cat Cat - Lao Chai - Ta Van Giay - Giang Ta Chai - Ta Phin - Ninh Binh - Tam Coc - Ha Long - Hue - Hoi An - My Son - Saigon - delta Mekongu - pobyt u moře v Mui Ne
First minute

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-6.3.2025 - 24.3.202569 990 Kč
FM 68 490 Kč
Vyprodáno
-14.3.2025 - 1.4.202569 990 Kč
FM 68 490 Kč
Vyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • FIRST MINUTE při záloze 5 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před odletem, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před odletem; celkový doplatek je splatný 1 měsíc před zahájením zájezdu (akce platí do 31.7.2024):   
-1 500 
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
13 500 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • letenku Praha - Hanoj, Hanoj - Hue, Danang - Saigon a Saigon - Praha (vždy včetně odbaveného zavazadla)
 • dopravu klimatizovaným autokarem
 • 15x ubytování v hotelu 3/4* (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením), 1x ubytování na lodi (2 lůžkové kajuty s vlastním sociálním zařízením)
 • 16x snídani, 5x oběd nebo večeři
 • českého a místního průvodce
 • vstupné dle programu

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • spropitné
 • vízum do Vietnamu - 1 000 Kč (vyřizuje CK)

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 15.30 hod. odlet z Prahy přes Dubaj do Vietnamu (čekání na přestupu cca 3 hod.)

2.den

V cca 12.45 hod přílet do Hanoje, motorkami přeplněného hlavního města Vietnamu, ve kterém se mísí více než tisíciletá vznešenost dějin se socialistickou přítomností. Transfer do hotelu. Nocleh.

3.den

Celodenní prohlídka HANOJE: pochmurně impozantní Ho či Minovo mauzoleum oslavující kult zakladatele Vietnamu; Pagoda jediného sloupu; Chrám literatury - nejuctívanější konfuciánský chrámový komplex města a historicky nejvýznamnější centrum vzdělávání; projížďka rikšami starou čtvrtí s hustou spletí kupeckých uliček a nakažlivou atmosférou; večer zhlédnutí tradičního představení vodních loutek sestávající z krátkých scének ze života obyvatel a historie země... Návrat na ubytování.

4.den

Ráno odjezd do oblasti SAPA, známé pro své nádherné scenérie a také bohaté kulturní rozmanitosti. Leží v pohoří Hoang Lien Son v blízkosti čínských hranic, kde žije mnoho původních horských kmenů. Odpoledne sestup se siluetou nejvyšší hory Vietnamu Fan Si Pan (3 147 m) do vesničky CAT CAT obývané horským kmenem Hmongů. Zastávka u vodopádu. Pokračování mezi rýžovými terasami a kukuřičnými políčky do další vesnice Y LINH HO. Ubytování ve městě Sapa.

5.den

Procházka charakteristickou krajinou s dech beroucími výhledy na rýžová pole do hmongské osady LAO CHAI a dále do vesnice TA VAN GIAY. Během tohoto výletu budete mít také příležitost poznat životní styl i unikátní kulturu místních obyvatel. Zastávka u zajímavých skalních rytin. Po odpočinku a občerstvení pokračování bambusovým lesem do GIANG TA CHAI obývané etnickou menšinou Červených Dao. Volný zbytek odpoledne k individuálnímu objevování krás Sapy. Návrat na ubytování

6.den

Přejezd do vesnice TA PHIN, situované v rozhlehlém údolí obklopeném horami porostlými borovými lesy. Vycházka během, které se dozvíte další zajímavé informace o životě etnických skupin Černých Hmongů a Červených Dao, kteří ač po dekády žijící vedle sebe mají naprosto odlišný charakter. Ukázka úžasné ruční práce žen v podobě vyšívaného oblečení. V cca 13 hod. odjezd zpět do Hanoje. Nocleh.

7.den

Přejezd do NINH BINH, bývalého srdce vietnamského nezávislého království z 10 stol., přezdívaného díky okolním vápencovým skalám a zeleným údolím "Halong na pevnině". Prohlídka chrámů Den Ding Tien Hoang a Den Le Dai Hanh se sochami dávných králů zahalenými v hustém, dusivě vonném oblaku kadidlového kouře. Plavba lodičkami pohádkovou krajinou s krasovými kopečky a fotogenickými rýžovými políčky až k trojici populárních jeskynních chodeb TAM COC. Návštěva jeskynní pagody BICH DONG. Ubytování v Ninh Binh.

8.den

Průjezd venkovskou krajinou delty Rudé řeky s typickými rýžovými poli a pasoucími se vodními buvoly. V poledních hodinách nalodění na výletní loď. Vyhlídková plavba zátokou HA LONG (UNESCO) s úchvatnými, z moře vystupujícími, vápencovými skalními věžemi, jejichž počet dosahuje téměř dvou tisíc (jeskyně Sung Sot, možnost projížďky na kajaku u ostrůvku Titop). Nocleh na palubě lodi.

9.den

Pozorování východu slunce. Pokračování v plavbě se zastávkou v jeskyni LUON a podél nesčetných ostrůvků s pohledy na neobyčejné přírodní scenérie "Dračí zátoky". Před polednem opuštění lodi a transfer letiště v Hanoji. Přelet vnitrostátní linkou do Hue (doba letu cca 1 hod.). Nocleh.

10.den

Prohlídka císařského města HUE (UNESCO), sídelního města mocné dynastie rodu Nguyenů. Výlet člunem po Voňavé řece k Pagodě nebeské paní - Thien Mu pocházející z roku 1601. Návštěva majestátní pevnosti z 19. stol., na jejíž stavbě se podílelo 30 000 dělníků po dobu dlouhých 38 let. Součástí ohromného komplexu (celkový obvod zdí činil 10 km) je Císařské město inspirované čínskými vlivy s vlastním vodním příkopem i pozůstatky Zakázaného purpurového města vyhrazeného pro obytné paláce a panovníkovi konkubíny. Přejezd na ubytování do HOI AN (UNESCO), okouzlujícího kupeckého městečka, jehož dnes ospale působící kanál řeky Thu Bon býval plný obchodních lodí připlouvajících z celé Asie, ale i daleké Evropy.

11.den

Půldenní výlet do MY SON, k působivému areálu s ruinami hinduistických čamských chrámů ukrytých uprostřed hustě zalesněných kopců. Odpoledne návrat do HOI AN, jednoho z nejatraktivnějších míst země s neopakovatelnou atmosférou, jehož symbolem je Japonský zastřešený most z 16. stol. Procházka malebnými uličkami s více než 200 let starými domy zámožných obchodníků ukrývajícími zajímavé sbírky starožitností a rodinné památky. Návrat na ubytování.

12.den

Cestou na nedaleké letiště Da Nang (cca 30 km) zastávka v tzv. MRAMOROVÝCH HORÁCH představujících pět vápencových skal s několika pozoruhodnými jeskynními chrámy (možnost výstupu na některou z vyhlídek). Přelet do Saigonu. Nocleh.

13.den

Návštěva nejvýznamnějších památek SAIGONU - bývalé metropole Jižního Vietnamu, přejmenované po válce a znovusjednocení na Ho Či Minovo město (cihlová katedrála Notre Dame z konce 19. stol.; koloniální budova pošty; Palác sjednocení, jehož dobytím v roce 1975 byl započat pád celého Jižního Vietnamu; Muzeum válečného dědictví; tržnice Benh Tanh…). Prohlídka pagody Giac Lam - nejstarší ve městě. Fakultativně večerní panorama města z mrakodrapu Bitexco. Návrat na ubytování.

14.den

Výlet do DELTY MEKONGU, nejúrodnější oblasti země na největší řece jihovýchodní Asie, jejíž tok se rozlévá do mnoha ramen propojených umělými kanály. Přejezd autokarem do města MY THO. Výlet lodí po Mekongu podél několika ostrůvků se zastávkou na Ostrově jednorožce (projížďka na dřevěné kánoi úzkým kanálem ukrytým ve stínu kokosových palem, ochutnávka kokosového cukroví, rýžového vína i čerstvého tropického ovoce, exkurze do včelí farmy). Návrat na ubytování do Saigonu.

15.den

Přejezd do přímořského letoviska MUI NE (cca 220 km). Odpolední odpočinek u moře. Nocleh.

16.-17.den

Relaxace na písečných plážích Jihočínského moře. Možnost fakultativního výletu do písečných dun či návštěva rybářské vesnice.

18.den

Dopolední odpočinek u moře. Odpoledne transfer na letiště v Saigonu. Odlet v cca 23.45 hod.

19.den

Přílet přes Dubaj do Prahy v cca 13 hod. (čekání na přestupu cca 4,5 hod.)

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour