Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > WALES - ANGLIE
Wales

WALES - ANGLIE

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Liverpool - Chester - Llandudno - NP Snowdonia - Portmeirion - NP Pembrokeshire - Cardiff - Tintern Abbey - Glastonbury - Stonehenge - Oxford - Windsor...PRŮVODCE: Petr Pošepný

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-3.9.2024 - 9.9.202429 990 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
9 000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Londýn - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 6x ubytování v hotelu 3* (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
  • 6x snídani
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 160 GBP + Snowdonrailway (vláček) cca 50 GBP

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 7 hod. odlet z Prahy přímou linkou do Londýna. Přejezd do LIVERPOOLU - procházka po stopách nejslavnější anglické kapely: Mathew Street se sochou Johna Lennona; Zeď slávy; replika ikonického rockového klubu - The Cavern Club, kde the Beatles začínali; nábřeží s Albertovy doky (UNESCO)…Nocleh v centru.

2.den

Prohlídka půvabného CHESTERU - jednoho z nejlépe dochovaných středověkých měst v celé Británii s prstencem hradeb dlouhým přes 3 kilometry. Centrum tvoří komplex tudorovských a viktoriánských budov s unikátními vyvýšenými arkádami nazývanými "Rows". Za pozornost stojí také katedrála či hodiny instalované na počest 60. narozenin královny Victorie. Zastávka v opevněném městečku CONWY s mohutným hradem. Najdete zde i nejmenší dům na území Velké Británie, zapsaný v Guinessově knize rekordů. Ubytování v oblíbeném přímořském letovisku LLANDUDNO ležícím na poloostrově s atraktivními plážemi a siluetou vápencového mysu Great Orme.

3.den

Návštěva NP SNOWDONIA s horskými jezery, vřesovišti a oblými vrcholky porostlými travou. Panoramatická jízda ozubnicovou horskou železnicí z roku 1896 překonávající na cca 8 km dlouhé trase pod nejvyšší vrchol Walesu - SNOWDON (1 085 m) převýšení cca tisíce výškových metrů. Prohlídka městečka CAERNARFON, jemuž vévodí jeden z nejmajestátnějších waleských hradů (UNESCO). Byl nejvýznamnějším článkem soustavy opevněných sídel známých pod názvem "Železný kruh" zbudovaných králem Eduardem I. na konci 13. stol. Dnes je zde ceremoniálně udělován titul knížete Velšského. Návrat na ubytování.

4.den

Zastávka v PORTMEIRION - prazvláštní vesnici italského stylu v Cardiganském zálivu s desítkami budov postavených v různých stavebních slozích. Průjezd drsnou oblastí NP PEMBROKESHIRE se skalnatými zátokami střídajícími rozlehlé písečné pláže. Návštěva působivé románsko-gotické katedrály v městečku ST. DAVIDS zasvěcené patronovi Walesu. Zastávka ve středověkém TENBY s charakteristickými úzkými uličkami a pestrobarevnými domy shlížejícími na přístav. Ubytování ve Swansea.

5.den

Návštěva metropole Walesu - CARDIFFU, jehož dominantou je stejnojmenný hrad. Zastávka u majestátního torza romantického cisterciáckého opatství TINTERN ABBEY v údolí řeky Wye. Prohlídka lázeňského BATHU (UNESCO), elegantního města, které je výjimečné honosnou georgiánskou architekturou, ale i zachovalými lázněmi z dob Římanů. Ubytování v Bristolu.

6.den

Návštěva GLASTONBURY, které je opředeno mnoha pověstmi. Údajně zde byl pohřben král Artuš a zdejší studna skrývá Svatý grál. Prohlídka WELLSU s nádhernou gotickou katedrálou a přilehlým biskupstvím. Návštěva tajuplné megalitické památky STONEHENGE (UNESCO) - světoznámých menhirů umístěných do tvaru kruhů. Návrat na ubytování.

7.den

Prohlídka OXFORDU, nejprestižnějšího univerzitního města světa s mnoha historickými "college". Návštěva rozlehlého hradu WINDSOR, který je jednou z oficiálních rezidencí britské královské rodiny. Večer odlet přímou linkou z Londýna do ČR. Přílet do Prahy v cca 23.30 hod.

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour